تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

گزارش رسمی رشد اسلام ستیزی در فرانسه

  گزارش رسمی کمیسیون تحقیق مجلس ملی  فرانسه
  در مورد مطالعه در مورد مبارزه بر علیه رشد اسلام ستیزی در فرانسه
  ترجمه و ویرایش : دکتر یاسر کنعانی
   
  کمیسیون تحقیق در مورد مطالعه در مورد "مبارزه بر علیه رشد اسلام ستیزی در فرانسه "با تصویب قانون منع آزار و اذیت مسلمانان در فرانسه  بر اساس رشد اسلام هراسی"  به  پیشنهاد ام.جن .جکیوئس  در سوم فوریه 20016 توسط رئس مجلس ملی فرانسه به شماره 3471 جهت طرح و رای گیری ثبت شد.
  در سال 20015 با دو حادثه و حشتناک که در تاریخ 7 ژانویه  و 13 نوامبر 20015  اتفاق افتاد مواجه شدیم که منجر به افزایش چشمگیری حرکات اسلام ستیزی گردیده است. که در همین راستا مسلمانان فرانسه و افراد مرتبط مورد اهانت و فحاشی و اقدامات اوباش گرایانه قرار گرفتند.و اینطور بنظر رسید که آنها مسئول اقدامات تروریستی در فرانسه  توسط داعش  یا گروههای دیگر هستند.
  بعد از سوء قصد بر علیه هفته نامه شارلی ابدو در ژانویه 20015 تشکل ضد اسلام ستیزی (CCFI) در گزارشی از افزایش 70% اقدامات بر علیه مسلمانان در ژانویه 20015 خبر داد که نسبت به مشابه سال گذشته در مدت سه هفته 120 اقدام و 30 حمله بر علیه مراکز مذهبی صورت گرفت.
  همچنین سوء قصده ماه نوامبر در پاریس منجر به افزایش اسلام ستیزی گردید و از تاریخ 13 نوامبر تا 23 دسامبر 20015 همین مرکز از انجام 222 مورد رفتار اسلام ستیزانه خبر داد که در آنها مراکز دینی مورد حمله قرار گرفتند و مکانهای نماز جماعت تخریب گردید و ماسکهایی  بدون سر و وحشتناک آغشته به خون در جلوی مساجد آویزان گردید و در ضمن هم پرتاب نارنجک گزارش شده است  و همچنی افرادی مورد قربانی این حملات قرار گرفته اند و حملات خشونت آمیز و نگران کننده ای بر علیه زنان با حجاب انجام شد.
   آمار وزارت کشور فرانسه افشاء می کند که اقدامات بر علیه مسلمانان در سال 20015 سه برابر شده و حدودا 400 اقدام گزارش شده است.
  اسلام ستیزی که بواسطه ترس از اسلام ایجاد شده امروزه در مجمو عه ای از واکنشهای تردید آمیز نسبت به افراد مسلمان و مظلوم انجام می شود؛ اگر اسلام  ستیزی از نظر لغت شناسی واژه ترس را تداعی می کند وضعیت امروزی نشان از یک دیدگاه ضدیت اجتماعی می دهدکه با شاخصه های اعمال خشونت آمیز همراه بوده است .
  بنا برگزارش شورای مقابله با اسلام ستیزی در فرانسه ؛اسلام ستیزی بدین معنا تعریف رسمی شده است :"مجموعه ای از اقدامات تبعیض آمیز و خشونت بار بر علیه تشکلها و افراد بدلیل ترس از تصورات حقیقی یا فرضی آنها نسبت به دین اسلام می باشد". این اقدامات بواسطه ایدئولوژی و سخنرانیهای تحریک آمیز بر علیه مسلمانان مشروع جلوه داده می شوند .
  همچینین این شورا ((CCFI)) واژه اسلام ستیزی را با توجه به تبعات آن تعریف کرده :"اسلام ستیزی می تواند همچنین ترس و یا دیدگاهی پیش داورانه نسبت به اسلام و مسلمانان و سوالهای مرتبط می باشد" .
  در ادامه تعریف آمده که اسلام ستیزی خود را در قالب اعمال روزمره افراط گرایی و تبعیض و یا تظاهر به خشونت نشان می دهد اسلام ستیزی تجاوز به حقوق بشر و تهدیدی برای همبستگی اجتماعی است بنابراین تعریف اسلام ستیزی انتقادی از اسلام با اساس مذهبی آن نمی باشد بلکه ضدیتی  نسبت به مسلمانان است که مورد بی تفاوتی و زیر دست قرار گرفتن در یک نقد مذهبی می باشد .
  به گفته آقای ژاک کاند ؛ نژاد پرستی ضد اسلامی و ضد اعراب در کشور فرانسه رو به افزایش است و در این  ترکیب بخشی از جامعه روشنفکری که خود را کاملا ضد اسلام معرفی میکند و اقدامات عملی را مشروع جلوه میدهد . در مقابل این رشد اسلام ستیزی  که برای زندگی همه ما خطرناک است و محتوی فردی جمهوریت را بخطر می اندازد و ترس گروهی در میان مهاجران رو به گسترش است ؛بخصوص در میان زنان که 80% قربانی آن اعمال اسلام ستیزی می باشند.
   در این میان در خصوص برخی از زنان با حجاب؛ رفتار اجبارآمیز از روی ترس نیز برای برداشتن روسری گزارش شده تا مورد تیرس اقدامات مهاجمان خیابانی قرار نگیرند ؛علاوه بر این اقدامات خشونت آمیز و توهینها و تخریب اموال و اماکن ،ما شاهد افزایش عوامل و پدیده های  دیگری هستیم که در بعد عمومی همچون در بخش موسسات اداری  نیز خود را نشان میدهد  . بنابر این گزارش  فردای سوء قصد ماه نوامبر به یک زن با حجاب اجازه داده نشد که در مغازه محل کارخود حاضر شود  و اینن در حالی است بر طبق قانون فرانسه انداختن برقعه و نقاب ممنوع می باشد. در همین راستا  تمام افراد که دارای ریش بودند ؛ توسط مدیرانشان با هر مذهب اسلامی که داشتند احضار شدند و این موسسه  از کارکنان  خواست تا ریشهای خود را کوتاه کنند و چند نفری نیز اخراج شدند .
   با وجود اینکه زمینه اسلام ستیزی ساختاری همیشه با ناهمواریهای روبرو بوده این حملات منجر به ایجاد یکنوعی از خشم شده اند که اجازه اقدامات بشری را نسبت به مواقع عادی فراهم کرده است.
  اگر چه رشد اسلام ستیزی با حملات افزایش یافته اما عوامل دیگری نیز آنرا تحت تآثیر قرار داده اند  .تا کنون  از سالهای 20013-20014  اقدامات اسلام ستیزی 6/10 رصد افزایش داشته است و این امار ارائه شده فقط آمار رسمی شکایتهای ثبت شده است یا یک بیانیه سازمانی و یا یک گزارش رسانه ای . شک و تردید بسیاری از جمعیتهای مهاجران نسبت به پلیس به ما اجازه می هد که بگوییم این آمار بسیار اولیه و خوشبینانه است.
  بنا بر قول سخنگوی (CCFI) اسلام ستیزی در فرانسه یک پدیده ساختاری است که در بستر ساختاری رشد پیدا کرده و ریشه دوانیده است  و گزارش سالانه (CCFI) 20015 خاطر نشان می سازد که 71% تبعیض نژادی بر علیه گزارشات مذهبی از موسسات نشآت می گیرند  در نتیجه اسلام ستیزی یک مشکل در حال گسترش است و جامعه ما را با این فرض متمایز می کند که یک دشمن در میان ماست  و این یک مشکلی برای جمهوری و برای کسانی است که روزمزه رنج می برند. ممنوعیت اظهار اسلام ستیزی در اماکن  عمومی از وجود قانون محدود کننده آزادی بیان خبر می دهد  و نشان میدهد که اسلام ستیزی آنطور که باید در فرانسه موآخذه نشده است ما از شما تقاضا داریم که این قطعنامه پیشنهادی را تصویب کنید.


  *کلیه واژه ها و محتوای این مقاله در راستای رعایت اصل ترجمه ؛عینا از زبان فرانسه به زبان فارسی برگردانده است . 


  http://yaserkanani.blogfa.com/


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : اسلام ,ستیزی ,اقدامات ,فرانسه ,علیه ,مورد ,اسلام ستیزی ,علیه مسلمانان ,خشونت آمیز ,کشور فرانسه ,مشروع جلوه ,
  گزارش رسمی رشد اسلام ستیزی در فرانسه

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 29 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر